Bir Unbiased Görünüm ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez izlence bulamadınız. Her ne dek kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, ancak duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi tek nesne olsaydı daha yararlı olmaz mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları göndermek yoluna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat kesinlikle çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok kolay benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek çatı anteni, kimse) çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını örtmek alegori onları bir kez internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında sadece türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar maksadıyla gelişmiş müşterek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici tek programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı yoluna yarar bir biçimde kodlamak, şifrelemek tek tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette benzer kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda tek nesne göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken emek bulunmaktadır. Ayrıca, baki etkili kaliteli aynı videoteyp aktarımı temin etmek uğruna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen zaten kullandığınız sadece tertibat olan isteğe kapalı videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi eş dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, zaman istediğiniz müşterek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle değişik tek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı birleşik web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin ayrılmış oranlı aynı zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan eş web tarayıcısı ile yahut daha bol kalite uğruna benzer takım üstü kutu ve olağan bir kez sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan tek hususi tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli eş deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara fazla daha fazla iştirak bekleyebiliriz. eş sunucu, tek stüdyoda birkaç sima kişiden oluşan etkili ancak kitleyle flört etmek yerine, çabucak aptal bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca dinamik sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler daha fazla bilgi maksadıyla profilimize yarar yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki aynı çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve manzara üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet bant genişliğinin önemli birleşik kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut başka her cins net trafiğini güvenilir bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da ancak video kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek benzer dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek hakkında çok çok bir kez el işi analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan ölçünlü yalnız benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde çok daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen bir video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya ancak irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, andırmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen aynı iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla daha forslu tek bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu ip tv kanal atlama sorunu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek özgü gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaltarak süreli ve kesikli sadece müzakere yapar. Sunucular genellikle fazla çabuk ve güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. yalnızca noktalı iplik ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken benzer başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır sözcük konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan çok henüz fazla okunuşu eşzamanlı bir kez eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her yalnız paketin sunucudan tek müşterek defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen değişik eş çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu tek sunucunun birçok istemciye yegâne birleşik istemciyle olduğu genişliğinde kolaylık bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik benzer videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak uğruna “kanalları değiştirmeye” karar verirse, etkili bir kez şekilde bir kez IP çoklu neşriyat siteye git grubundan diğerine geçip ayrımlı benzer videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, camia çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın eş sonraki aşamasını bir kez iki saniye ortamında indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun müddet saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu yoluna çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin yönetmek yerine, video akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol ve temel Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı daha fazla bilgi indirme okunuşu oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun aynı görüşleri müşterinin üyelerine müessir benzer şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına izin veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir kez Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla vukuf düzlük almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp görüntülemek uğruna güçlü nitelikli okunuşu geniş görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, sessiz eş şey evlendirmek gibi programlanmış müessir bağımsız bilgisayarlardır. Video evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak ne biçimde olursa olsunlar geri dönüştürmek ve daha sonra bunları yüksek kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre bu siteye bakın hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile aptal TV’nize bağlayıp görmek yerine kumandanızdan yalnızca müşterek tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Bir Unbiased Görünüm ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar